KONSULTACJE PSYCHODIETETYCZNE

12.01.2023

nowości

KONSULTACJE PSYCHODIETETYCZNE

Zapraszamy do BLU na konsultacje z naszym dyplomowanym psychodietetykiem Robertem Sowińskim, którego już dobrze znacie chociażby z zajęć Stress out cieszących się Waszą niesłabnącą sympatią. Psychodietetyka to dziedzina wiedzy skupiająca się na relacji człowieka z jedzeniem. Łączy w sobie elementy z obszaru psychologii, dietetyki oraz medycyny.

Punktem wyjściowym w Twojej pracy z psychodietetykiem będzie odnalezienie emocjonalnych powiązań z określonymi produktami i odczuwanymi smakami oraz zapachami. Celem jest wprowadzenie trwałej zmiany w Twoim funkcjonowaniu w odniesieniu do nawyków żywieniowych oraz redukcji trudnych emocji, które zdarza się nam zwyczajnie zajadać... Z psychodietetykiem poszukasz i wdrożysz strategię zmiany oraz zrozumiesz psychologiczne podłoże, przyczyny swojej nadwagi/niedowagi, napadowego objadania się czy innych zachowań związanych z jedzeniem.

Samo przekazanie wiedzy nie wystarczy, większość zmian polega na przepracowaniu emocji powiązanych z niepożądanymi zachowaniami żywieniowymi.

Psychodietetyk nie ustawia restrykcyjnej diety, lecz dąży do polepszenia Twojego funkcjonowania w obszarze emocji i rozwoju Twojej samoświadomości, a przez to dochodzenia do zmiany nawyków i do wyznaczonych sobie celów (np. redukcja masy ciała).

Praca z psychodietetykiem może być doskonałym uzupełnieniem treningów czy innych aktywności fizycznych, które wykonujesz, lub też dobrym początkiem drogi powrotu do prawidłowej wagi, bez włączania intensywnych ćwiczeń na tym etapie. 

W efekcie, jedzenie ma być dla Ciebie prawdziwą, zdrową przyjemnością bez wyrzutów sumienia, a nie sposobem na rozładowanie emocji czy niekontrolowanym nawykiem.


Instagram

BLU na Instagramie