Sebastian Dąbrowski

19.12.2022

historie BLUblowiczów

Sebastian Dąbrowski

Gorący news:

SEBASTIAN DĄBROWSKI, JEDEN Z BLUbowych TRENERÓW PERSONALNYCH, ZBOBYŁ

 III MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM PLEBISCYCIE NA TRENERA ROKU

Nagroda w pełni zasłużona, bo oddająca sympatię, jaką wzbudza u swoich podopiecznych i w otoczeniu, której wyrazem są oczywiście głosy w plebiscycie. To nie wszystko. Sebastian jest przykładem człowieka, który sam ukuł swój sukces, miał odwagę, by całkowicie zmienić swoje życie, który potrafi wyznaczać sobie cele i z determinacją dążyć do ich spełnienia. Jednocześnie swoim życiem prywatnym pokazuje(przejął opiekę nad wychowaniem swojej córki po rozstaniu z żoną), że pewne wartości są nadrzędne i to im należy podporządkować życie.

Z BLU związany jest od samego początku. Jeszcze w czasie początkowego remontu był zobaczyć klub, potem trenował, początkowo mocno nieregularnie i jak sam się wyraża „byle jak”, później - wraz ze zdobywaną wiedzą coraz bardziej sensownie i systematycznie. 6 lat temu zaczął u nas dyżurować na siłowni oraz prowadzić zajęcia grupowe – PUMPY widniejące w grafiku do dnia dzisiejszego. W błyskawicznym tempie pozyskiwał nowych podopiecznych na treningi personalne, tak że po niespełna 9 miesiącach z braku czasu zrezygnował nie tylko ze stałej pracy (kierownik zmiany???? w ABB), ale też z dyżurów w BLU, skupiając się tylko i wyłącznie na pracy trenera personalnego.

  Skąd u niego taki dar przyciągania podopiecznych? Z jednej strony to na pewno urok osobisty, umiejętność wchodzenia w bliskie relacje, posiadana wiedza i doświadczenie, z drugiej – bycie samemu przykładem, że naprawdę można się zmienić o 180 stopni.

  Sam prowadził kiedyś mocno imprezowy styl życia, nie stronił od alkoholu i używek, w pewnym momencie ważył tylko 60 kilogramów  – czego wcale nie ukrywa przed ludźmi. Każdy ma prawo mieć jakąś swoją historię i nie liczy się przeszłość tylko miejsce, w którym się jest obecnie. Dziś sam pomaga ludziom, ale też sobie stawia nowe wyzwania.

W maju 2021 debiutował na scenie kulturystycznej zdobywając 3 miejsce w kategorii MP MĘSKA SYLWETKA oraz 5. finałowe miejsce w DEBIUTY W KULTURYSTYCE KLASYCZNEJ.  Obecnie przygotowuje się do startu w przyszłorocznym NPC (Warszawa), zawodach sylwetkowych w kulturystyce i fitness (Sopot) i Fiwe Trade Show (Warszawa). Ma też dalekosiężne plany. Chciałby zdobyć kartę PRO i brać udział w zawodach międzynarodowych.

  Jako trener personalny stale podnosi swoje kwalifikacje. Dotychczas ukończył kursy i szkolenia:

Trener Personalny z elementami fizjoterapii

 TRX

 Kettelbell

Trening Funkcjonalny

Vademecum pośladków

Dietetyka sportowa: Kulturystyka i fitness

Większy, szybszy, silniejszy w sporcie

Przed nim jeszcze półroczny kurs Trenera Medyczego.

  Historia Sebastiana ma też jeszcze jeden aspekt. W 2014 częściowo oślepł, lekarze podejrzewali u niego nadciśnienie tętnicze w czaszce i dlatego zdecydowali się na operację głowy. Został po niej niedowład lewej strony ciała (samodzielnie rehabilitowany) i prognoza, że nie będzie mógł dźwigać więcej niż 5 kilogramów. Jak się okazało problemy z widzeniem, potworne bóle głowy, czasowe utraty przytomności -  były proweniencji migrenowej. Sebastian boryka się z nią do dnia dzisiejszego, jednak i wtedy w najgorszym momencie choroby jak i teraz nie poddaje się.

 


Instagram

BLU na Instagramie