warsztaty SHUFFLE DANCE

SHUFFLE DANCE to energetyczny taniec streetowy, którego podstawowych kroków jest w stanie nauczyć się niemal każdy – jedyny wymagany warunek to dobre poczucie rytmu. Dużo elementów footworku, podskoki, kiki, obroty sprawiają, że tańcząc Shuffle spala się mnóstwo kalorii. Z pewnością kojarzycie ten styl taneczny, bowiem na youtube oraz na teledyskach jest mnóstwo wstawek z tego stylu tanecznego.

Shuffle dance wywodzi się z klubów tanecznych muzyki rave (odmiany muzyki hardcore popularnej w latach 80. i 90.) W brzmieniu rave przypomina techno i house, ale ma mocniejsze brzmienie i szybsze tempo.

Shuffle dance jest bardzo rytmiczny i radosny, opiera się głównie na energicznej pracy stóp. Taniec nieustanie ewoluuje, ale najpopularniejszy krok to płynny bieg w miejscu (running man). Równie często wykonywany jest krok T, który polega na ruchu pięt na boki, w trakcie stania na jednej nodze (która również skręca się do boków). Dodatkowo dodaje się przeróżne kopnięcia, obroty i ślizgi.

Te podstawowe kroki na pewno opanujecie w trakcie naszych warsztatów. Zapraszamy 25 marca w godzinach 10:00 – 12:15

Czas trwania: 2:15 h

Koszt: 25 zł

Prowadzący: Maciej Nabiałczyk (instruktor m.in. Urban Dance Zone).

Jeśli na warsztatach znajdzie się dużo chętnych chcących dalej szlifować warsztat, istnieje możliwość zorganizowania regularnych zajęć.


Instagram

BLU na Instagramie